PROFIMED® PROFESIONÁL V PÉČI O ZUBY A TĚLO

Krátce z historie:

Alexandra KalaPROFIMED® vznikl v roce 1997 v Českých Budějovicích jako malá, ale velmi kreativní společnost zabývající se dovozem a prodejem stomatologických materiálů, nástrojů a přístrojů. Významným pro firmu byl rok 1998. a to hned z několika důvodů. Profimed se stěhuje se do Prahy, kde pronajímá v Gorazdově ulici malé kanceláře se skladem a vchodem přímo z ulice. Díky tomu vzniká nápad, jak využít vstupní místnosti jako prodejnu s pomůckami dentální hygieny „Vše pro zuby a ústní hygienu“. Neutěšená situace v oblasti nabídky kvalitních produktů dentální hygieny a nedostatečné zásobování domácího trhu v oblasti komplexní orální péče dala Profimedu impuls, který znamenal zásadní změnu v dalším vývoji. Nabídka stomatologických materiálů byla postupně utlumena a společnost se začala orientovat na akvizici prestižních světových značek.

V nabídce společnosti se objevují značky takových velikánů jako Sonicare, Rembrandt, Curaprox či GUM Sunstar. v roce 2000 byl pronajatý prostor v Gorazdově ulici již nedostatečný, a proto se Profimed stěhuje do Ječné ulice, kde dodnes funguje jedna z největších a nejoblíbenějších prodejen.

Dalším zlomovým rokem pro PROFIMED byl rok 2001, kdy byla otevřena první prodejna Péče o zuby v obchodním centru Nový Smíchov. Zde byla poprvé použita růžová barva, symbolizující zdravé dásně (nemocné jsou rudé a nateklé). Do té doby byl PROFIMED modrý.

V roce 2004 došlo k několika změnám ve strategii firmy: prodejny byly přejmenovány z Péče o zuby na Profimed, firma se rozhodla používat růžovou barvu jako korporátní a nabídka se rozšířila o kosmetické produkty. První dovezenou značkou byl americký Tweezerman, číslo jedna v profesionálních pinzetách a kovových nástrojích. Postupně přibývají další značky jako Lee Stafford, Institut di Karité, Korres…

Profimed postupně rozšiřoval počet obchodů a v roce 2005 otevřel dceřinou firmu na Slovensku. Dnes má Profimed v České republice a na Slovensku 23 obchodů. Postupem času se rozvíjí i velkoobchodní distribuce do lékáren a ordinací; nicméně prioritním zaměřením společnosti zůstává poskytování maloobchodních služeb s vysokým standardem, profesionálním poradenstvím a nabídkou široké řady kvalitních produktů, které jsou doporučované odborníky.

Když profesionální péči, tak PROFIMED®!

Struktura Profimedu se dělí na dvě základní divize – Péče o zuby a Péče o tělo.

Divize Péče o zuby je z historického pohledu společnosti významnější a větší divizí. Mezi její hlavní značky patří: G.U.M., Philips Sonicare, Swissdent, TePe, Waterpik.

Mladší a dynamicky se rozvíjející divizí je Péče o tělo, kterou se snažíme profilovat profesionálně, a odlišit ji tak od ostatních maloobchodních sítí. Profimed postupně vyselektoval specifické a profesionály vysoce ceněné značky jako KORRES, Tweezerman (nástroje pro manikúru a pedikúru), Tisserand (aromaterapeutická kosmetika), TEK (přírodní kartáče na vlasy z kančích štětin), Institut Karité (kosmetická řada z bambuckého másla), LEE STAFFORD (vlasová kosmetika), Solis (profesionální švýcarské fény a přístroje pro manikúru a pedikúru).

V současné době patří PROFIMED® mezi významné dovozce a distributory dentální hygieny na českém a slovenském trhu. Síť prodejen PROFIMED pokrývá všechna města nad 100 000 obyvatel a známost značky dosáhla 20 % v celorepublikovém průměru.

Profimed si ve své prodejní politice zakládá na širokém sortimentu kvalitního zboží, nezávislém poradenství a vysoce profesionálním servisu při prodeji. Samozřejmostí jsou vysoce odborné znalosti konzultant- asistentů prodeje. Veškeré nabízené zboží odpovídá náročným požadavkům klientů a stomatologických odborníků. Produkty dentální hygieny rovněž splňují ty nejnáročnější požadavky na kvalitu a odpovídají posledním světovým vývojovým trendům. Jsou vysoce šetrné, účinné a kopírují světový trend.

PROFIMED® je partnerem Asociace dentálních hygienistek.

PROFIMED® podporuje:

stomatology a lékárny, odborníky, při propagaci a prodeji pomůcek dentální hygieny
dentální hygienistky v jejich průkopnické a nelehké práci
instituce zabývající se odborným školením a výzkumem dentální hygieny
nadace a nezisková sdružení (Pink Bubble, Liga proti rakovině, Bazárek z Mokré čtvrti, Nadaci Terezy Maxové aj.)
PROFIMED® třídí odpad a šetří papírem.

PROFIMED® se snaží být průkopníkem a moderní firmou, která investuje do svého rozvoje a neusíná na vavřínech.

Alexandra Kala