Mezizubní čištění

TePe má dlouhou tradici ve vývoji pomůcek pro dentální hygienu se speciálním zaměřením na mezizubní čištění. Široká nabídka zahrnuje jednoduše použitelné pomůcky přizpůsobené individuálním potřebám, všechny vyvinuté ve spolupráci se špičkovými švédskými i mezinárodními odborníky na dentální hygienu. Výběr mezizubních kartáčků je široký, s možností volby velikosti, textury vláken a designu tak, aby vyhovoval požadavkům profesionálů a pacientů po celém světě. Firma TePe se zasadila o vznik mezinárodního standardu pro mezizubní kartáčky, ISO 16409.

Mezizubní kartáčky

Používání mezizubních kartáčků se ukázalo být tím nejúčinnějším způsobem odstraňování plaku z mezizubního prostoru. Jednoduchý design mezizubních kartáčků TePe usnadňuje jejich každodenní použití. Mezizubní kartáčky jsou vyvinuty ve spolupráci s profesionály v oblasti dentální hygieny tak, aby zaručily nejvyšší účinnost, pohodlí a kvalitu v každém detailu.
Široký sortiment mezizubních kartáčků TePe nabízí možnost volby pro každého.

Kartáčky jsou dostupné v několika délkách rukojeti, typech vláken a též se štíhlou hlavou zahnutou do pravého úhlu. Mají mnoho různých velikostí a plastem potažený drátek pro šetrné čištění, čímž je zaručena vhodnost použití pro různě velké mezizubní prostory. Každá velikost má svou odpovídající barvu, která usnadňuje pacientovi rozpoznat a zapamatovat si konkrétní velikost. Pečlivě vybíraná vlákna zajišťují účinné čištění a trvanlivost. Rukojeti jsou vyrobeny z recyklovatelného polypropylenu.

tabulka

Tepe_mezizub

Mezizubní čištění, využívané jako doplněk klasického čištění, odstraňuje mnohem více plaku než pouhé čištění samotným zubním kartáčkem a je mnohem efektivnější, než pouhé používání dentální nitě nebo párátka. Studie prokázaly, že čištění pomocí mezizubních kartáčků vykazuje lepší výsledky při prováděných kontrolách zjišťujících množství plaku, krvácivost a hloubku kapes.

Slot DE, et al.

The efficacy of interdental brushes on plaque and parameters of periodontal inflammation: a systematic review.
Int J Dent Hyg 2008;6:253–264.

idb_purple_highres

Screenshot 2014-02-26 15.37.46

TePe mezizubní kartáčky Original

Originální sada mezizubních kartáčků TePe zahrnuje devět barevně odlišených velikostí tak,
aby vyhovovaly úzkým i širším mezizubním prostorům. Všechny velikosti mají plastem obalený drátek pro bezpečnost a pohodlí při používání. Příjemné držátko umožňuje jistý úchop usnadňující kontrolované pohyby při čištění. Vysoce kvalitní vlákna pro maximální výkonnost a trvanlivost.

Kartáčky menších velikostí (0-3) mají flexibilní krček pro zvýšenou trvanlivost a lepší přístup. Kartáčky větších velikostí (4-7) mají silnější ohebný drátek.

Screenshot 2014-02-26 16.09.12

81,7% všech prodaných mezizubních kartáčků ve švédských lékárnách jsou mezizubní kartáčky značky TePe.

Nielsen, pharmacy total, MAT TY (interdental brushes) 2012–12–30.

Screenshot 2014-02-26 15.38.04

TePe mezizubní kartáčky Extra soft

Tato řada jedinečných mezizubních kartáčků má speciálně vyvinutá, extra jemná vlákna pro šetrné čištění. Zahrnuje šest velikostí s plastem potaženým drátkem pro šetrné použití. Barva určující velikost odpovídá řadě Original, ale v pastelových tónech.

Možnosti použití:

 • Po chirurgickém zákroku v dutině ústní
 • Citlivé dásně
 • Suchá ústa
 • Citlivé zuby
 • Pro každého, kdo preferuje jemné čištění

tepe_idb_cap

Plastový kryt se může používat jako hygienická ochrana mezizubního kartáčku, ale také k prodloužení rukojeti kartáčku.

TePe Angle

TePe Angle je snadno použitelný mezizubní kartáček vyvinutý pro dokonalý přístup do mezizubních prostorů. Štíhlá čistící hlava je zahnutá do pravého úhlu pro jednoduché dosažení zejména zadních mezizubních prostorů ze strany patra a jazyka. Inteligentní design TePe Angle umožňuje jednoduché použití. Má dlouhou, plochou rukojeť pro přirozený, ergonomický úchop, podporující kontrolované a jisté pohyby.

Aby vyhověl úzkým i širším mezizubním prostorům, je TePe Angle dostupný v šesti barevně rozlišených velikostech, stejně jako u řady TePe Original. Všechny velikosti mají plastem potažený drátek pro šetrné čištění. Rukojeť je vyrobena z recyklovatelného polypropylenu.

Screenshot 2014-02-26 17.01.59
 • Hlavička zahnutá do pravého úhlu pro snadné zavádění mezi stoličky
 • Plastem potažený drátek
 • Šest barevně rozlišených velikostí
 • Ergonomická rukojeť
Screenshot 2014-02-26 17.06.24
Tepe_mezizub_angle

Příslušenství k mezizubním kartáčkům

tepe_practicebox_idb_sve

Praktická sada do ordinace je ideální pro zkoušení správné velikosti mezizubního kartáčku a zároveň instruktáže techniky čištění pro pacienty v ordinaci. Může být jednoduše doplňována z ordinačního balení. Sada rovněž obsahuje užitečnou informační tabulku o velikostech kartáčků.

Sada pro Original a Extra Soft mezizubní kartáčky obsahuje osm vyjímatelných přihrádek a Sada pro TePe Angle má čtyři přihrádky. Každá sada pojme 15 mezizubních kartáčků jedné velikosti.

tepe_angle_25_pack

TePe mezizubní kartáčky jsou též dodávané v balení po 25 ks od jedné velikosti s plastovým krytem na každém kartáčku (pouze šedé a černé jsou bez krytu). Balení je určeno pro zubní lékaře a k doplnění sady do ordinace.

tepe_idb_cases

Do praktického cestovního pouzdra na mezizubní kartáčky se vejde celkem šest kartáčků TePe Original nebo TePe Extra Soft. Otvory v pouzdře umožňují ventilaci vzduchu a snadnější vyschnutí kartáčků.

tepe_display_microstand_4

Jednoduché a hygienické uskladnění mezizubních kartáčků v koupelně. Stojánek na mezizubní kartáčky pojme celkem čtyři mezizubní kartáčky a může být použit i jako stojánek pro TePe mečíky s nití.

tepe_dentalmodel_1

Ručně vyráběný dentální model s barevně označenými mezizubními prostory, jež odpovídají barevnému označení velikostí TePe mezizubních kartáčků. Je také užitečný pro instruktáž techniky čištění zubů pomocí dalších dentálních pomůcek.

Model znázorňuje:

 • Stěsnané zuby
 • Chybějící zuby
 • Rotované, linguálně skloněné zuby třenové
 • Meziálně skloněné stoličky
 • Furkaci III. stupně
 • Prořezávající zub moudrosti

TePe gel pro dásně

Tento antibakteriální gel kombinuje výhody chlorhexidinu a fluoridu pro dvojitou ochranu zubů i dásní. Chlorhexidine zabraňuje tvorbě plaku a zánětu dásní a fluorid zabraňuje tvorbě kazů a chrání citlivé oblasti u kořenů zubu.

TePe gel pro dásně byl vyvinut ve spolupráci s odborníky na dentální hygienu tak, aby nabízel maximální účinek a minimální riziko. Neobsahuje abraziva ani alkohol. Mátová chuť a jemná konzistence umožňují, společně s mezizubním kartáčkem, příjemné a jednoduché použití.

Oblasti využití:

 • Zánět dásní
 • Parodontitida
 • Zánět dásně v okolí implantátu
 • Periimplantitida

Složení

 • 0.2% chlorhexidinu
 • 0.32% fluoridu sodného (1500 ppm)
 • neabrazivní, bez alkoholu
 • mátová příchuť
gel_collection

TePe mezizubní gel s fluoridy

TePe mezizubní gel s fluoridy byl speciálně vyvinutý pro účinnou ochranu mezizubních prostorů před zubním kazem. Fluoridy posilují, remineralizují zubní sklovinu, zpomalují proces kazivosti a snižují citlivost zubů. TePe mezizubní gel s fluoridy je zejména doporučován pacientům s vysokým rizikem tvorby kazů.

Ideální v případě zvýšeného rizika zubního kazu

 • Vysoká kazivost
 • Přítomnost korunek, můstků
 • Aproximální výplně
 • Obnažený povrch kořene, zejména furkace II.stupně
 • Suchá ústa ( Xerostomie )

Složení

 • 0.32% fluoridu sodného (1500 ppm)
 • Neobsahuje abraziva
 • Svěží mátová příchuť

TePe mezizubní gel s fluoridy byl vyvinut ve spolupráci s oddělením kariologie, Sahlgrenska Academy, University of Gothenburg, Sweden.

Lokální aplikace chlorhexidinu pomocí mezizubního kartáčku prokázala kladný vliv na zánět dásní.
Lee YC, et al.
The effect of local application of chlorhexidine on plaque and gingivitis.
New Zealand Dental Journal 1996;92:13-15.
Díky svým účinkům je chlorhexidin vnímán jako nejúčinnější složka v boji s plakem a zánětem dásní.
Jones CG
Chlorhexidine: is it still the gold standard?
Periodontol 2000. 1997 Oct;15:55-62.

Screenshot 2014-02-26 18.44.57

mini_flosser

TePe Mini Flosser

Držák s napjatou dentální nití pro snadné a pohodlné použití i ve velmi úzkých mezizubních prostorech. Chytře navržená vidlice napomáhá šetrnému zavedení nitě a malé štíhlé držátko se pohodlně drží v ruce. Může být opětovně použit po opláchnutí vodou.

 • Ploška pro jednoduché a šetrné skousnutí
 • Malá a štíhlá rukojeť
 • Snadný přístup do těsných mezizubních prostor

Video ukázka použiti TePe Mini Flosser

TePe Dental Floss

Nová, prvotřídní dentální nit navržená pro dokonalé mezizubní čištění. Je voskovaná, plochá a široká pro účinné odstranění plaku. Voskovaná nit se snadněji zavádí a je proto ideální pro úzké mezizubní prostory.

 • Voskovaná a plochá dentální nit
 • Účinné odstranění plaku
 • Snadno se zavádí přes bod kontaktu

dentaltape_packshot

TePe Dental Sticks

Tradiční dřevěná trojúhelníková dentální párátka jsou přizpůsobena přirozenému tvaru mezizubí. Dostupné ve třech velikostech, s fluoridy nebo bez fluoridů.

K dispozici jsou ve třech velikostech:
X-slim:březová. Slim:březová. Medium:lipová.

Extra tenká plastová párátka jsou vhodná pro velmi úzké mezizubní prostory. Dosažení prostor mezi zadními zuby je jednoduché díky flexibilnímu plastickému materiálu.

Jemně zdrsněný povrch přispívá k efektivnějšímu čištění.

dental_sticks