Péče o implantáty

Správná péče o implantáty je naprosto nezbytná pro jejich dlouhou životnost. Pravidelný profesionální dohled nad kvalitou dentální hygieny pacientů s implantáty a vhodné pomůcky jsou velmi důležité v prevenci rozvoje zánětu sliznice v okolí implantátu a také v prevenci periimplantitidy, tj. zánětu lůžka, ve kterém je implantát zavedený.

tepe_impl
tepe_implantcare_lifestyle_9

Zánět lůžka, ve kterém je implantát (tzv. periimplantitida) je poměrně běžnou záležitostí u pacientů s implantáty. Dokonalá ústní hygiena je v prevenci zánětu velmi důležitá, zatímco nedostatečná hygiena zvyšuje riziko periimplantitidy.

Heitz-Mayfield LJ

Peri-implant diseases: diagnosis and risk indicators.

J Clin Periodontol 2008;35:292–304.

Koldsland OC, et al.

Prevalence of peri-implantitis related to severity of the disease with different degrees of bone loss.
J Periodontol 2010;81:231–238.

Péče o implantáty – videonávody

TePe Implant Care

TePe Implant Care má zalomený krček kartáčku a usnadňuje tak perfektní čištění okolí implantátů z vnitřní jazykové strany. Štíhlá hlava kartáčku umožňuje i čištění velmi těžko dostupných ploch. Zaoblené konce jemných a dlouhých vláken zajišťují šetrné čištění.

TePe mezizubní kartáčky

TePe mezizubní kartáčky pomáhají efektivně čistit okolí implantátů. Vyberte správnou velikost (doporučenou vaší dentální hygienistkou nebo zubním lékařem) a pohybem vpřed a vzad vyčistěte okolí implantátu. Všechny mezizubní kartáčky mají plastem obalený drátek pro bezpečné použití kolem implantátů. Naše mezizubní kartáčky TePe Angle ™ jsou vhodné zejména pro čištění implantátů z vnitřní jazykové strany.

TePe Implant zubní kartáček

TePe Implant kartáček má úzkou hlavici pro snadné čištění implantátů z vnější strany (ze strany tváře).

 

TePe Bridge & Implant Floss zubní nit

TePe Bridge & Implant zubní nit je určena pro efektivní čištění implantátů a můstků. Použijte vyztužený konec nitě pro snadné zavedení mezi zuby. Pomocí měkké pórovité části nitě vyčistěte strany a okolí implantátu.